Іван
Гребенюк

Війна – добровільна справа. Але що мене змусило туди поїхати - те, що у нас дівчата почали їздити. А ми тут сидимо... Ця війна – це продовження боротьби ще з Майдану. І ти змушений їхати, ти маєш висвітлювати, ти маєш бути там…
Іван народився у Кіровограді в 1988 році. Має дві освіти. Свій творчий шлях почав з другого курсу. Писав до місцевої газети. Згодом спробував сили на обласному радіо. Працював ведучим новин та спортивних програм.

Продовжив на кіровоградському телебаченні як ведучий та журналіст. У 2010-му отримав запрошення від одного з центральних телеканалів і переїхав до Києва. Працював журналістом новин і талант-шоу.
У 2012 році Івана запросили до команди ТСН. За три роки встиг зробити репортажі з найвіддаленіших країн та континентів. У зоні АТО – від початку бойових дій.

Працював по всій лінії фронту від Маріуполя до Луганщини. Разом з колегами встигає займатися волонтерством. Возить від найнеобхідніших речей на передовій до сюрпризів на свята.

Любить подорожувати. У планах – країни Африки та Австралія. Також захоплюється екстремальними видами відпочинку та рок-музикою. Неодружений.
Іван Гребенюк
про війну

"На війні тебе зустрічає зовсім інша реальність. Це потім вже день на третій, четвертий ти починаєш жити цією реальністю. І постійно питаєш себе: це справді Україна? Я досі не вірю! Ну вибачте мені, розбомбили ціле село, де не залишилося жодної квартири... Це в Україні?"

""ЛНРівський" прапор висів на горі, його було видно неозброєним оком. Наші хлопці, розвідники, вночі на свій страх і ризик міняли його на український прапор, а потім спокійно поверталися назад".

"Для мами я завжди в касці. Але, виявляється, вона не завжди потрібна. Бійці кажуть, якщо поцілить куля, каска затримає її в самій голові, якщо ж в тебе не буде каски, куля пролетить навиліт, і буде більше шансів вижити. І тут ти думаєш: велкам ту реальність".

"Коли ти чуєш свист, в тебе є максимум три секунди, якщо не менше. Рома встиг і, можливо, це якраз на щастя, він послизнувся, коли намагався втекти і він впав. Повз нього пролетів осколок".

"Був на обміні полонених. Це страшно. Це як у фільмах. Це такий місточок. Наші домовляються, що все добре, все класно, приїжджайте, все поміняємо, все буде тихо-мирно. Але, коли ти приїжджаєш, все може будь-якої миті змінитися".

мапа
Окупація Донбасу. Як це було