Олександр
Моторний

Як журналіст, я пропускаю цю війну через себе, і, мабуть, у кожному моєму матеріалі відверто присутнє моє ставлення до цього. Це неправильно з точки зору рафінованої журналістики, але з точки зору людини, яка живе в цій країні…Кожен із нас воює на своєму фронті.
Народився 4 серпня 1975 року у Кременчуці. За освітою – тренер з баскетболу. Працював на місцевому ТРК "Візит", згодом переїхав до Харкова, де приєднався до команди місцевої медіа-групи "Об'єктив".

На початку 2005 року переїхав жити до Києва. Перші півроку працював кореспондентом у новинах на різних центральних телеканалах. Від початку 2008-го – у команді ТСН.

Вийшло, що увесь час діяльності на "1+1" головними темами були військова журналістика та робота у зонах збройних або громадянських конфліктів. Вдалося висвітлити події у Грузії, Пакистані, Афганістані, Тунісі, Єгипті, Лівії, Киргизії тощо.
Після Євромайдану та "Революції гідності" у лютому-березні 2014 року Олександр мав кілька відряджень до Криму, вів репортажі з Чонгара та у районі Армянська. З початку квітня почалися регулярні виїзди на схід, переважно у центральний район АТО.

Олександр Моторний був серед тих репортерів, кому на початку осені 2014-го вдалося потрапити до терміналів Донецького аеропорту під час оборони летовища. Між ротаціями Олександр працює шеф-редактором та ведучим новин на каналі "2+2".
Олександр Моторний
про війну

Можливо, це зухвало звучить, але я дуже хочу сподіватися, що в цій, у підсумку, перемозі, яка неодмінно настане, буде і якась частина нашої журналістської роботи.

Там немає напівтонів. Для мене чітко зрозуміло, чому ці люди там знаходяться. Тому що є правда і є неправда, тому що є ворог, який зазіхає на нашу землю, на територіальну цілісність, суверенітет.

Ми познайомилися з командиром 93-ї бригади. Я йому кажу: "Товаришу полковнику, ми хочемо потрапити до терміналів". Він такий: "Хлопці. Ви що, намахані? Що вам там робити?"

Подвиг – щонайменше так можна охарактеризувати те, що відбувалося в Донецькому аеропорті.

мапа
Окупація Донбасу. Як це було